Стало відомо про можливе зречення Єлизавети II на користь принца Чарльза

Королева Великобританії Єлизавета II може відмовитися від престолу протягом найближчих 18 місяців на користь свого старшого сина Чарльза. Про це повідомляє The Sun з посиланням на джерела в оточенні монарха.

Співрозмовник газети зазначає, що відкрито про зречення говорити заборонено, однак процес передачі повноважень нібито вже почався. Так, Єлизавета II все менше відвідує офіційні заходи, де її заміщає 71-річний Чарльз. Саме він раніше в листопаді нібито натиснув на принца Ендрю, щоб той склав свої монарші обов’язки через тісні зв’язки з померлим у в’язниці мільйонером-педофілом Джеффрі Епштейном.

За відомостями газети, можливе зречення королеви може трапитися в квітні 2021 року, коли їй виповниться 95 років. Підкреслюється, що чоловік Єлизавети II принц Філіп відмовився від участі в публічних заходах саме в цьому віці. Єлизавета II була оголошена королевою в 1952 році. У вересні 2015 року, пробувши на троні 23 226 днів, вона стала монархом, що найдовше правив у Великобританії. А в 2016-м, після кончини 89-річного короля Таїланду Пхуміпона Адульядета, Єлизавета II стала самим монархом, що найдовше править в світі.

Принц Чарльз став прямим спадкоємцем британського трону в 1952 році, коли йому було 3 роки. У 2008 році він став найстаршим спадкоємцем корони за всю британську історію — на той момент йому було 59 років.

Попереднім англійським монархом, який відрікся від престолу, був дядько нинішньої королеви Едуард VIII. Він відмовився від трону для себе і своїх нащадків в 1936 році заради одруження на двічі розлученій американці Уолліс Сімпсон.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...