Джеймс Грей нарікає, що деякі глядачі забувають про умовності і метафоричності, зациклюючись на питанні реалістичності.
Епічність науково-фантастична драма «До зірок» оповідає про астронавта (Бред Пітт), який відправляється на край Сонячної системи в пошуках свого батька. Вийшовши в минулому році, фільм піддався суворій критиці через безліч допущених в ньому наукових неточностей, але режисер Джеймс Грей пояснює, що він зовсім не ставив перед собою мети добитися повної правдоподібності. В онлайн-інтерв’ю за допомогою Instagram Грей сказав:
“Ми намагалися створити щось на зразок космічної казки або міфу … Щодо «До зірок» мене турбувало, коли люди говорили: «Ну, якщо б все було по-науковому, його волосся б плавали в повітрі при нульовій гравітації. Та й взагалі він не зміг би подорожувати через планетарні кільця». Як на мене, це дуже безглуздий рівень критики. Ви ж не читаєте міф про Ікара зі словами: «Ви б не змогли злетіти на крилах з воску». Звичайно, це правда, але суть тут полягає в метафорі. Я відчував, чого ми намагалися добитися в цьому фільмі, і [оператор] Хойте Ван Хойтема розділив моє бачення. Це перш за все міфічна історія, майже що казка”.
Варто погодитися, що драми, дії яких розгортаються в космосі, не зобов’язані в усьому відповідати законам науки. Можливо, акцент на достовірності більш прийнятний у випадку з такими фільмами, як «Гравітація», де наука і техніка використовуються людиною, щоб вибратися з відчайдушною ситуації, але «До зірок» – кіно іншої спрямованості.