ПЕН-центр Німеччини оголосив Джуліана Ассанжа своїм почесним членом

ПЕН-центр Німеччини присвоїв звання свого почесного члена засновнику Wikileaks Джуліану Ассанжу, який ось уже понад два роки утримується у лондонській в’язниці строго режиму, – повідомляє німецька газета «Die Welt».

Повідомляється, що таке рішення німецьких письменників продиктоване турботою про стан здоров’я австралійського журналіста та жахливі умови його утримання, які можна порівняти з тортурами.

У німецькому ПЕН-центрі вважають, що позбавлення Ассанжу волі є юридичним свавіллям, яке жахливе порушення прав людини, «що відбувається не за якогось деспотичного режиму, а в західноєвропейській демократії».

Віце-президент німецького ПЕН-центру Ральф Нестмаєр закликав «відповідні органи Англії не видавати нашого почесного члена Джуліана Ассанжа до Сполучених Штатів Америки, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі, а негайно та беззастережно звільнити його з в’язниці. Його затримання, що триває, є виключно політично обґрунтованим і, отже, не є ні прийнятним, ні законним. Це суперечить праву свободу слова і, отже, статуту міжнародного ПЕНА».

В даний час триває процес про можливість екстрадиції Ассанжа до США, де його разом з інформатором Челсі Маеннінг звинувачують у крадіжці та публікації секретних матеріалів, що свідчать про злочини американських військових в Афганістані та Іраку.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...