Одеська кіностудія створить “Пам’ять сонця” на державні гроші

Одеська кіностудія створить “Пам’ять сонця” на державні гроші

Державне агентство України з питань кіно уклало з “Одеською кіностудією” контракт про надання кінопроекту “Пам’ять сонця” державної фінансової підтримки розміром 14 мільйонів гривень.

Як повідомляє Depo.Одеса, йдеться про кінопроект спільної українсько-грузинської стрічки “Пам’ять сонця” – він став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером картини є Костянтин Коновалов, авторами сценарію – Євген Тимошенко та Костянтин Коновалов, продюсерами – Андрій Осіпов, Юрій Калиновський, Мірза Давітая та Заза Урушадзе.

Як зазаначив голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов, у фільма є міжнародні перспективи. “Ми раді, що “Пам’ять сонця” став не просто першим проектом, який підтримало Держкіно, але і проектом, що буде реалізовано у співпраці з грузинськими та турецькими виробниками. Віримо, що фільм матиме перспективи для прокату не лише в Україні, а й у цих двох країнах”, – зазначив він.

Події історично-пригодницької стрічки “Пам’ять сонця” відбуваються в період російсько-турецької війни за території Північного Причорномор’я. Молодий козак Андрій має доставити листа до Хаджибея, але фортецю захоплює ворог. Для того, щоб визволити з полону коменданта і врятувати його дочку Фатіму, в яку закоханий Андрій, потрібно перемогти зрадника, який господарює у фортеці.

Як передає прес-служба Одеської кіностудії, зйомки ключових сцен фільму планується провести на території Білгород-Дністровської фортеці, а загальна вартість виробництва фільму складе 28 мільйонів гривень.

Поділитись