Голлівудська актриса Кейт Бланшетт взяла участь в фотозйомці для грудневого випуску журналу Harper’s Bazaar і стала героїнею великого текстового матеріалу, який кореспондент видання зібрала зі своїх розмов з Кейт, які раз у раз траплялися протягом декількох років.
Вперше журналістка зустрілася з Бланшетт в її заміському будинку, де вона проводила літо з чоловіком, чотирма дітьми і собакою, і запитала у зірки, чи не хочеться їй кинути все і розчинитися в ідилії сільського життя.
“Так багато книг мною ще не прочитано, фільмів не переглянуто, тим не обговорено, рослин не посаджено,- зітхає Кейт. – Я часто кажу, що йду з роботи, тому що мені все набридло, але тут доля обов’язково кидає мені виклик. І я думаю, що якщо зараз піду хоча б на мить, то вже не зможу повернутися”.
50-річна актриса – активна учасниця феміністського руху, неодноразово виступала в рамках кампаній #MeToo і Time’s Up. Однак в прийдешньому серіалі FX “Місіс Америка” вона грає Філліс Шлефлі, консервативну активістку і антифеміністку, яка в 70-х успішно боролася проти рівноправності.
“Мені ніколи не було цікаво зображати саму себе, – пояснює Бланшетт вибір цієї ролі. – Тут є якась частка егоїзму, тому що за допомогою таких персонажів я намагаюся зрозуміти чужу точку зору. І, чим далі вона від мого власного досвіду і моїх цінностей, тим це більш захопливо. До того ж, єдиний для нас спосіб рухатися вперед – вчитися у історії”.
Кейт також розповіла, що спонукало її приєднатися до боротьби за права жінок.
“Мій батько помер, коли мені було 10 років, і я росла в будинку, повному сильних жінок: з бабусею, яка працює матір’ю-одиначкою і сестрою, яка стала архітектором і містобудівників, – згадує актриса. – І, коли жіночий рух нарешті вирвався на вулиці, я відчула, що світ зростає і змінюється, і голоси, які раніше ніхто не бажав слухати, тепер звучать в коридорах влади”.
Проте Бланшетт констатує, що з часів Філліс Шлефлі мало що змінилося.
“Ми все ще змушені сперечатися про гендерно-нейтральних туалетах, жінок в армії і репродуктивної свободи, – пояснила Кейт. – Скільки років тому це почалося? Схоже на День бабака”.
Однак зірка вважає, що незважаючи на конфлікти і непорозуміння у жінок, які перебувають по різні боки барикад щодо рівноправності і фемінізму, багато спільного.
“Нам обов’язково потрібно шукати точки дотику, тому що ми дуже схожі, – заявила актриса. – Труднощі, з якими стикаються жінки по обидва боки, однакові. Ми чомусь намагаємося концентруватися лише на наших відмінностях, і врешті-решт жінки перестають бути єдиним цілим”.