52-й КМКФ «Молодість» оголосив переможців

52-й КМКФ «Молодість» оголосив переможців

28 жовтня у культурному кластері «Краків» відбулась церемонія нагородження 52-ї «Молодості». Вечір ведучі церемонії, обличчя телеканалу 1+1 Валентина Хамайко та Олександр Попов, розпочали із подяки Збройним силам України.

Був продемонстрований відеоролик, в якому було згадано українських кінематографістів, які захищають державу зі зброєю в руках, а також згадано тих представників кіноспільноти, які загинули захищаючи Україну від російської агресії. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання. Спеціальною подією заходу став виступ DakhTrio, які виконали наживо саундтрек до анімаційного фільму «Маріуполь. 100 ночей» режисерки Софії Мельник. Сам фільм демонструвався в цей час на екрані.

Ґран-прі 52-го КМКФ «Молодість» отримав повнометражний дебютний фільм Еманюель Ніко «Дальва» (Франція, Бельгія, 2022, 83’). Переможець отримав велику статуетку «Скіфський олень» та 5 000 доларів від спонсора Ґран-прі, оператора державних лотерей «М.С.Л» та «Лото Забава».

Зліва на право: Мар’яна Муха, продакт маркетинг-менеджерка спонсора призу, оператора державних лотерей “М.С.Л.” та “Лото Забава”, генеральний директор КМКФ “Молодість” Андрій Халпахчі, Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Олів’є Жако.

 
Найкращим повнометражним фільмом міжнародного конкурсу було визнано картину «Втрачений рай»  Зено Ґратона (Бельгія, Франція, 2023, 83’).

У своїй відеопромові режисер, який особисто представляв картину в Києві, подякував команді фестивалю та журі і зізнався, що участь у «Молодості» цього року стала одним з найважливіших фестивальних досвідів для нього.

Спеціальні відзнаки отримали фільм «Скарб» Луни Кармун (Сполучене Королівство, 2023, 126’) та драма «20 тисяч видів бджіл» Естібаліc Урресоли Солахурен (Іспанія, 2023, 128’).

Найкращим студентським фільмом повнометражного конкурсу визнано фільм Алли Савицької «Tutti» (Україна, 2023, 32’). Переможець отримав грошову винагороду в сумі 2 000 доларів та «Скіфського оленя» від спонсора фестивалю, міжнародного відеопродакшена Amo Pictures.

Спеціальні відзнаки отримали стрічки «Голоси інших» Фатіми Качі (Франція, 2023, 30’) та «Тиша бананових дерев» Енеоса Чарки (Угорщина, Бельгія, Португалія, Албанія, 2022, 24’).

Переможниця Студентського конкурсу Алла Савицька та членкиня журі міжнародного конкурсу Романна Лобач.

Перемогу в короткометражній секції міжнародного конкурсу здобув фільм «Речі, про які ми не чули», режисером є Рамазан Кіліч (Туреччина, 2023, 16’).

Спеціальні відзнаки отримали фільми «Сука» Карли Мело Гампер (Колумбія, Франція, 2023, 14’) та «Принесені в жертву» Ауреліє Олівейра Перне (Швейцарія, Португалія, 2022, 22’).

Перемогу в національному короткометражному конкурсі здобув архівний документальний фільм «Анкета» Наталії Ільчук (Україна, 2022, 30’).

Спеціальні відзнаки від журі національного конкурсу отримали фільми «Там, де він ступав» Єгора Гармаша (Україна, 2023, 25’) та «Войси з Бахмута» Ігоря Бабаєва (Україна, 2023, 15’).

Ігор Бабаєв

Переможцем конкурсу документальних повнометражних дебютів став фільм Лесі Кордонець «Переступаючи кордони» (Швейцарія, 2021, 102’). Режисерка отримала «Скіфського оленя» та  75 тисяч гривень від спонсору нагороди Київстар ТБ. 

Зліва на право: Дарина Мельник, PR-менеджерка платформи кіно й телебачення Київстар ТБ – спонсора грошового призу документального конкурсу, члени журі документального конкурсу В’ячеслав Цвєтков та Дмитро Тяжлов, переможниця Леся Кордонець.

«Цей фільм був зроблений до повномасштабного вторгнення, і я вже думала, що, можливо, в Україні його не покажуть. У той час, як він подорожував різними країнами, для мене це було особистим незакритим ґештальтом, що в Україні фільм ще не був показаний. Тому для мене національна прем’єра стала хвилюючим моментом» — розповіла режисерка зі сцени. 

Леся Кордонець

Спеціальні відзнаки журі документального конкурсу отримали фільми «Затемнення» Наташі Урбан (Норвегія, 2022, 110’) та «Anhell69» Тео Монтойї (Колумбія, Румунія, Франція, Німеччина, 2022, 75’).

Найкращим фільмом за результатами глядацького голосування «Молодості» став фільм «Tutti» Алли Савицької (Україна, 2023, 32’).

Дитяче журі також обрало своїх переможців. Найкращим фільмом секції Teen Screen став фільм «Малече» Зари Двінґер (Польша, Нідерланди, 2023, 118’).

Дипломи отримали фільми «Боєць», режисер  Кам’єл Шоунаар (Нідерланди, 2022, 90’) та «Блиск моря», режисер Дом’єн Хейхе (Бельгія, Нідерланди, 2023, 98’).

Нагороду «Скіфський олень» за вагомий внесок в український кінематограф отримала кінознавиця, професорка Оксана Мусієнко. Зал зустрів лавреатку 5-хвилинними оваціями. 

Оксана Мусієнко

Найкращим фільмом національного повнометражного конкурсу, який відбувся на початку жовтня в межах HAMBURG FILMFEST, було обрано стрічку Крістіни Тинькевич «Як там Катя?». Переможниця отримала «Скіфського оленя», а також грошовий приз 2,500 доларів від Міжнародного інституту глибинної психології. 

Спеціальні відзнаки отримали стрічки «Я і Фелікс» Ірини Цілик та «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча. 

Актриса фільму “Як там Катя?” Анастасія Карпенко та режисерка фільму Крістіна Тинькевич

Фото: Анастасія Мантач

В межах першої повної едиції «Молодості» за часів повномасштабного вторгнення було показано 129 фільмів, з них 61 короткометражна картина, з 45 країн світу.

Фестиваль відбувається за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, Посольства США в Україні, Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Посольства Королівства Іспанії в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Посольства Франції в Україні, Французького інституту, Посольства Швейцарії в Україні, Польського інституту в Києві. 

Креативний партнер  — Hexagon Аgency

Партнери: Оператор державних лотерей «М.С.Л» та «Лото Забава», Ілта, Kimberli, продакшн-компанія UP Hub, міжнародний відеопродакшн Amo Pictures, Міжнародний інститут глибинної психології, кінотеатр «Жовтень», кінотеатр «Краків», КП «Київський культурний кластер», Українсько-данський молодіжний дім, FROLOV.

Генеральний медіапартнер — 1+1 media

Медіапартнери: Kиївстар ТБ, Свідомі, Суспільне, hromadske, Український тиждень, медіапартнер українського кіно Лірум, Mind.ua, Детектор Медіа, Marie Claire, DTF, Magazine, Moviegram, ТиКиїв, Вечірній Київ, Нове Українське Кіно, Загін Кіноманів.

Партнери гостинності: сім’я італійських ресторанів Il Molino, кафе Пташка на Подолі, бар-бістро на Подолі – Тісто Київ, мережа готелів Radisson Blu Hotel, Happy Leaf, Status, Стигла, The Highland Fox, винний дім Гігінеішвілі, Дообра ферма.

Поділитись