Земляни бачили найбільший Місяць 2020 року

Місяць в ніч з 7 на 8 квітня підходила максимально близько до Землі і приймала фазу повного місяця, що зробила її найбільшим Місяцем 2020 роки для земних спостерігачів, розповіла астроном московського планетарію Людмила Кошман.

Раніше Московський планетарій на своєму сайті опублікував інформацію, що в ніч на 8 квітня в 05.36 відбудеться супер Місяць.

Вона нагадала, що протягом року відбувається 12 або 13 повних місяців. Крім того, Місяць обертається навколо Землі по еліптичній орбіті — то віддаляється, то наближається, причому середня відстань від нашої планети до супутника становить 380 тисяч кілометрів. Місяць пройшов свій перигей (найбільш близьку до Землі точку) і  наблизився до Землі на відстань 356 908 кілометрів.

«Потрібно сказати про те, що супермісяці бувають щороку, але досить короткі проміжки, менше дев’яти годин, відбуваються не так часто. Зазвичай середній діаметр Місяця на небі — 30 хвилин, тобто півградуса, такий же, як і Сонце «, — пояснила Кошман.

Вона додала, що нижче повного Місяця можна було побачити яскраву зірку із сузір’я Діви Спік, а вище і лівіше — Капелу із сузір’я Візника.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...