Що потрібно знати, якщо банкомат видав більше грошей

Що потрібно знати, якщо банкомат видав більше грошей

Уявіть, що ви вирішили зняти в банкоматі тисячу гривень, а він видав вам десять тисяч?

Чи варто радіти такій випадковості? Якими проблемами може загрожувати вам збій в роботі апарату для видачі грошей?

Чому банкомати помиляються?

Якщо інкасатори завантажать до банкомата замість купюр номіналом двісті гривень більші купюри, апарат може видати помилку. Якщо касир при завантаженні банкомату переплутав касети і завантажив банкноти іншого номіналу, теж може виникнути помилка. Однак зазвичай такі речі виявляються ще до інкасації та усуваються. Крім того, в автоматі для видачі грошей може відбутися збій через стороннє втручання в роботу пристрою. Зазвичай це робиться за допомогою електронних пристроїв, або коли сервісні організації порушують регламентні роботи.

Що робити, якщо зірвали “великий куш”?

Якщо раптом банкомат видав вам більше, ніж було запитано, вас вирахують. Такий збій може загрожувати клієнтові проблемами, аж до кримінального переслідування. Сучасні автомати для отримання готівки обладнані відеокамерами і лічильниками часу. Фахівці, які за ними стежать, можуть легко перевірити, хто, коли, по якій карті і скільки грошей зняв. Вам доведеться повернути зайві кошти, які видав автомат. До того ж, вас змусять довести, що це сталося випадково. Якщо ви вже витратили частину коштів, вас все одно змусять повернути зайве, але вже з власного гаманця.

У деяких банках передбачені штрафи за не повернення в зазначений термін грошей, які були отримані шляхом перевищення ліміту по рахунку.

Банківські фахівці стверджують, що якщо клієнт отримав в банкоматі випадковий “великий куш”, йому обов’язково треба звернутися в банк для врегулювання цього непорозуміння. Банківська організація має право використовувати всі способи захисту, передбачені законодавством.

Поділитись