Засудженого за педофілію скарбника Ватикану виправдали

Австралійського кардинала Джорджа Пелла, засудженого за насильство над дітьми в 1996 році, виправдали, що дозволяє йому вийти з в’язниці.

Відповідне рішення прийняв Верховний суд Австралії, передає Reuters. Як говориться у вердикті, апеляційний суд нижчої інстанції, що відхилила прохання захисту, «не займався питанням, чи існує розумна ймовірність того, що правопорушення не мало місця». В результаті сім суддів Верховного суду одностайно погодилися з тим, що присяжним «слід було б засумніватися» в його провині.

Тепер 78-річний Пелл, який до кінця лютого 2019 року було скарбником Ватикану, не може бути повторно звинувачений у цій справі. Сам кардинал наполягав на своїй невинності протягом всього процесу. При цьому після вердикту він заявив, що не відчуває недоброзичливості стосовно висунув звинувачення людини.
У березні 2019 року Пелла засудили до шести років ув’язнення за сексуальне насильство над двома хлопчиками з церковного хору в 1996 році, коли він був архієпископом Мельбурна. Повідомлялося, що протягом трьох років і восьми місяців відбування покарання у чоловіка не буде права на умовно-дострокове звільнення.

Вирок винесли через три місяці після визнання Пелла винним в тому, що він займався сексом і домагався до дітей. Вказувалося, що його жертвами в грудні 1996 року стали два 13-річних підлітків, з одним з них він вступив в статевий акт і в подальшому повторно домагався.

Звинувачення Пеллу було пред’явлено в 2017 році. Під час першого розгляду присяжні не дійшли єдиної думки. Під час другого в кінці 2018 року одноголосно визнали кардинала винним. Пелла називали найбільш високопоставленим католиком, засудженим за насильство над дітьми.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...