Запоріжці зіткнулися з проблемою гуртожитків та їх передачею у комунальну власність

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Сергій Штепа розповів на своїй сторінці в Інстаграм, що останнім часом він разом з помічниками дуже активно займається проблемою гуртожитків та їх передачею у комунальну власність територіальної громади м. Запоріжжя для можливості подальшої приватизації людьми, які в них наразі проживають, пише Newformat.info.

Він зазначає, що більшість цих гуртожитків в межах округу підпорядковуються концерну «Укроборонпром».

«Ми виконали купу паперової роботи та запустили всі необхідні процеси, але зіткнулися з рядом проблем, — пише Сергій Штепа,  а саме:⠀

1. Гуртожитки Державного підприємства Міноборони «Запорізький автомобільний ремонтний завод».

Проти заводу порушена справа про банкрутство, з 2017 року здійснюється процедура санації. В плані санації відсутнє положення про передачу гуртожитку в комунальну власність громади Запоріжжя. Санатор О. абсолютно нічого не робить, та ще й порушує законодавство.

Це підтверджується нашими депутатськими зверненнями до санатора. Людина просто не відповідає на листи, навіть на ті, які повинні бути вручені під розписку. Почекаємо до кінця тижня. Якщо не буде реакції на наше повторне звернення, направимо скаргу на ім’я голови «Укроборонпрому».

2.  Гуртожиток по вул. Військбуд, 87а. Власник гуртожитку – ДП «Запорізький державний авіаційний ремонтний завод «Мігремонт». Мешканці хочуть реалізувати своє законне право на приватизацію гуртожитку.

Ми написали звернення до директора заводу, копію відправили в «Укроборонпром». Відповідь надійшла і від директора заводу, і від концерну.

«Укроборонпром» відповів, що на рівні концерну утворено Комісію з розгляду пропозицій щодо розпорядження об’єктами державної власності. Враховуючи це, концерн готовий розглянути пропозиції «Мігремонту» стосовно передачі у комунальну власність міста гуртожитків у разі їх надходження, але поки що такі пропозиції від заводу не надходили.

Завод відповів, що в цілому не заперечує щодо передачі, але спочатку на рівні Верховної Ради попросив підтримати загальнодержавну цільову програму передачу гуртожитків у власність територіальних громад на 2019-2021 роки, яким передбачено відповідне фінансування для проведення цих заходів.

3. Гуртожиток по вулиці Фортечній, 96, який знаходився на балансі ТОВ «Дніпровськпромбуд» (не «Укроборонпром», але питання те ж саме). Дане товариство перебуває у стані припинення за рішенням власника. Арбітражний керуючий П. не організувала роботу по передачі гуртожитку до комунальної власності міста. Крім того, за словами заявників, їх гуртожиток у незаконний спосіб був переведений з житлового фонду у нежитловий та за борги перейшов у власність ТОВ «Адоніс». Ми написали звернення до мера та арбітражного керуючого, щоб вирішити цю проблему. Наразі чекаємо на відповідь».

Сергій Штепа пише, що також триває робота над схожими проблемами, які стосуються приватизації житла у селищі Креміно (Мокрянський кар’єр). 

Олександра Буділка

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...