Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних

Дослідники з Австралії успішно протестували і зафіксували найшвидшу швидкість передачі даних в інтернеті за допомогою оптичного чіпа, здатного завантажувати 1 000 фільмів високої чіткості за частку секунди.


Дослідницька група змогла досягти швидкості передачі даних 44,2 терабіт в секунду. Ця технологія здатна підтримувати одноразова високошвидкісне підключення до інтернету 1,8 мільйона будинків в Мельбурні, і мільярди по всьому світу в пікові періоди.

Дослідники протестували новий пристрій, яке замінило 80 лазерів одним єдиним інструментом — мікро-сотої (micro-comb). Воно було впроваджено і випробувано навантаженням вже існуючої інфраструктури.

Щоб проілюструвати вплив оптичних мікро-сот на оптимізацію систем зв’язку, дослідники встановили 76,6 км темних волокон оптичних кабелів між одним з університетів Мельбурна і його кампусом в Клейтоні.

Усередині цих волокон дослідники помістили мікро-соту, яка діє як веселка, створюючи сотню високоякісних інфрачервоних лазерів з одного чіпа. Кожен «лазер» може використовуватися в якості окремого каналу зв’язку. Дослідники змогли відправити максимальну кількість даних по кожному каналу, імітуючи пікове використання інтернету.

Один з авторів дослідження говорить про те, що досягнення такої швидкості передачі даних (44,2 Тбіт) показує потенціал існуючої австралійської інфраструктури. Майбутня мета проекту полягає в тому, щоб збільшити поточні передавачі з сотень гігабайт в секунду до десятків терабайт в секунду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...