Volkswagen виплатить компенсацію власникам дизельних авто

Volkswagen програв знаменну судову тяжбу через компенсації позивачеві Герберту Гилберту, автомобілісту, який купив вживаний мінівен Volkswagen, оснащений програмним забезпеченням для боротьби з викидами.

Федеральний суд Німеччини, вищий цивільний суд країни, постановив, що компанія повинна забрати автомобіль Гілберта і запропонувати компенсацію в розмірі 28 257,74 євро.

Постанова ознаменувало собою остання подія в скандалі «Дізельгейт», в ході якого було встановлено, що Volkswagen встановив в своїх автомобілях програмне забезпечення для штучного зниження викидів оксидів азоту під час їх випробувань. У нормальних умовах вихід шкідливих речовин з транспортних засобів був набагато вище, ніж вказано в ході випробувань.

За розрахунками Volkswagen, ці пристрої встановлені в близько 11 мільйонах автомобілів у всьому світі. З тих пір, як в 2015 році вибухнув скандал, компанія виплатила понад 30 млрд євро у вигляді штрафів і компенсацій.

Недавня постанова також встановлює орієнтир для 60 000 подібних випадків, які автовиробник тепер має намір врегулювати.

У заяві Volkswagen сказав: «Для більшості з 60 000 справ це рішення дає ясність відносно того, як [суд] оцінює істотні питання в німецькому судочинстві по дизельних двигунах».

«В даний час Volkswagen прагне до швидкого завершення цих розглядів за погодженням з позивачами. Тому ми звернемося до позивачів з адекватними пропозиціями щодо врегулювання».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...