Вирішена загадка найдавніших істот на Землі

Вирішена загадка найдавніших істот на Землі

Вчені Університету Нового Південного Уельсу в Австралії підтвердили, що життя на Землі виникло 3,5 мільярда років тому.

Вони довели, що скам’янілості в австралійському регіоні Пілбара дійсно належать найдавнішим живим організмам, повідомляє видання Science Alert.

Дослідники проаналізували керни – зразки гірської породи, витягнуті з району геологічної формації Дрессер. Вони вивчили відкладення за допомогою скануючої електронної мікроскопії, рентгенівської та рамановської спектроскопії та інших методів.

Вчені виявили, що геологічні структури складаються з піриту, в якому присутні включення азотовмісного органічного матеріалу, а також філаменти (нитки) речовин, що нагадують залишки біологічних плівок, утворених мікробними колоніями. Таким чином, було показано, що фахівці мають справу із строматолітами – викопними рештками ціанобактеріальних матів.

Раніше повідомлялося, що вчені Лабораторії реактивного руху в Пасадені (США) з’ясували, що останки мікробів з формації Ісуа – найстаріших гірських порід, розташованих в Гренландії, – насправді є звичайною скельної породою. Вік «несправжніх» бактерій оцінювався в 3,7 мільярда років, що на 220 мільйонів років стародавнє скам’янілостей з формації Дрессер.

Поділитись