Вертоліт Ingenuity зробить шостий політ на Марсі

Вертоліт Ingenuity зробить наступного тижня шостий політ над поверхнею планети і переміститься на нове місце.

Про це повідомляється на сайті Лабораторії реактивного руху (ЛРР) Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA).

За даними NASA, вертоліт підніметься на висоту близько 10 метрів і переміститься на 150 метрів в південно-східному напрямку зі швидкістю, що досягає чотирьох метрів в секунду. Ingenuity зробить кілька знімків ділянки поверхні Марса, що представляє інтерес для вчених. Після цього він відлетить на 50 метрів в північно-східному напрямку і здійснить посадку в новій точці.

Точні терміни шостого польоту Ingenuity на Марсі не називаються. Згідно з оцінками фахівців американського космічного відомства, його загальна тривалість складе близько 140 секунд. Дані і знімки, зроблені під час польоту, надійдуть на Землю протягом декількох днів.

Ingenuity, маса якого становить 1,8 кг, вперше піднявся на висоту 3 метри над поверхнею Марса 19 квітня. Його політ тоді тривав всього 39,1 секунди. 22 квітня він піднявся вже на висоту 5 метрів і відлетів убік на 2 метри. 25 квітня вертоліт зміг подолати відстань в 50 метрів і повернутися. 30 квітня Ingenuity зробив четвертий політ, а 7 травня — п’ятий, вперше зробивши посадку в новому місці.

Вертоліт, розробка якого обійшлася в $ 80 млн, був доставлений в кратер Езеро на Червоній планеті разом з марсоходом Perseverance 18 лютого. Мета цієї місії — спробувати виявити сліди можливого існування в далекому минулому життя на Марсі.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...