Великобританія запустить гігантський завод по боротьбі з потеплінням

На північному сході Шотландії в Великобританії запустять гігантську установку, яка почне очищати повітря від вуглекислого газу, ховаючи його глибоко під морським дном.

Завод розглядають як механізм боротьби з глобальним потеплінням, пише «Бі-бі-сі».

Спорудження по очищенню повітря під назвою Direct Air Capture (DAC) побудують британська фірма Storegga спільно з канадською компанією Carbon Engineering. Великомасштабний проект дозволить уловлювати до одного мільйона тонн CO2 щорічно, що можна порівняти з ефектом від 40 мільйонів дерев. Вуглекислий газ з заводу будуть закопувати глибоко на дні моря біля шотландського узбережжя.

Завод з очищення повітря в Шотландії обіцяє стати найбільшим в Європі. Пілотний проект Carbon Engineering був запущений компанією на південному заході Британської Колумбії в Канаді в 2015 році. Система включає вентилятор для всмоктування повітря, який потім піддається впливу рідкої суміші, що зв’язує вуглекислий газ. При подальшому очищенню рідина перетворюється в гранули карбонату кальцію. Коли гранули обробляють при температурі близько 900 градусів за Цельсієм, вони розкладаються на вуглекислий газ і оксид кальцію. Отримані речовини очищають від води, щоб назавжди закопати або перетворити в рідке паливо.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...