Вчений пояснив, чому сигнали з Землі не доходять до інопланетян

На Землі поки немає апаратури, яка б дозволила виділити із загального шуму і розшифрувати сигнали радіо- і телемовлення позаземних цивілізацій, розповів в інтерв’ю РІА Новини керівник науково-культурного центру SETI при раді з астрономії РАН Олександр Панов.


За його словами, трансляції з Землі також неможливо виділити на тлі шумів, що виходять від Сонця.

«Для того, щоб прийняти такі сигнали, потрібні приймачі абсолютно астрономічних масштабів, якими людство зараз не має в своєму розпорядженні. Загальна потужність радіовипромінювання з Землі можна порівняти з випромінюванням Сонця, це означає, що у вихідних від нашої Сонячної системи радіохвилях можна виявити підозрілий радіошум. Але ніякі інструменти земного класу розкласти радіошум на потік осмисленої інформації не змогли б «, — зазначив Панов.

Перші радіотрансляції з Землі почалися в 1909 році, тоді як масове телемовлення — в 30-і роки минулого століття. При цьому радіохвилі, які змогли пройти крізь іоносферу Землі, пішли від планети трохи більше ніж на 100 світлових років. Відомо, що розміри Чумацького шляху перевищують 100 тисяч світлових років.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...