Вчені вперше в історії зафіксували в Антарктиці рекордно високу температуру

Минулого тижня бразильські вчені зафіксував в Антарктиці температуру вище плюс 20 градусів. Дослідники вказали, що подібне відбувається вперше в історії.

Вчені з Бразилії вперше в історії зафіксували в Антарктиці температуру повітря на рівні плюс 20,75 градуса за Цельсієм (68 градусів за Фаренгейтом). Про це повідомляють британські видання The Sun і The Guardian.

Рекордна температура повітря була встановлена ​​9 лютого на острові Сеймур, розташованому на сході від північного краю Антарктичного півострова. Вчені, які збирають дані зі станцій віддаленого моніторингу кожні три дні, описують новий рекорд як «неймовірний і ненормальний».

Крім того, даний показник став майже на один градус вище рекорду плюс 19,8 градуса, зафіксованого в січні 1982 року. Останній рекорд вчені встановили 6 лютого. Тоді на аргентинській базі «Есперанса» (північ Антарктичного півострова) зафіксували температуру плюс 18,3 градуса. Таким чином, був побитий попередній рекорд — плюс 17,5 градуса, зафіксований 24 березня 2015 року.

Отримані дані поки не підтверджені Всесвітньою метеорологічною організацією (WMO). «Ми спостерігаємо тенденцію до потепління в багатьох місцях [Антарктичного півострова], які відстежуємо, але ніколи не бачили нічого подібного», — заявив Карлос Шефер, науковий співробітник проекту Terrantar, створеного урядом Бразилії для відстеження впливу зміни клімату на вічну мерзлоту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...