Вчені виявили у кажанів новий коронавірус

Китайські вчені знайшли у кажанів кілька нових коронавірусів.

Один з них генетично схожий на SARS-CoV-2, який провокує хворобу COVID-19.

Про результати спостережень дослідників повідомляє CNN. Більшість зразків для дослідження були відібрані в період з травня 2019 року по листопад 2020 року біля мишей з роду підковоносів в печері, що в провінції Юньнань на південному заході Китаю. Зразки збирали Вейфен Ши з Університету Шаньдуна і його колеги.

«В цілому ми зібрали 24 нових генома коронавірусу від різних видів кажанів, в тому числі чотири коронавируса, подібних SARS-CoV-2», — йдеться в звіті дослідників.

Один з нових коронавірусів генетично дуже схожий на вірус SARS-CoV-2 — за винятком відмінностей в шипованому білку — шишкоподібної структурі, яку вірус використовує при прикріпленні до клітин.

Це говорить про те, що тісно пов’язані з SARS-CoV-2 віруси продовжують циркулювати в популяціях кажанів, а в деяких регіонах можуть зустрічатися з відносно високою частотою.

Приступаючи до дослідження. його автори ставили за мету з’ясувати, звідки взявся SARS-CoV-2.

«Кажани є добре відомими резервуарними господарями для різних вірусів, що викликають важкі захворювання у людей і пов’язаних з поширенням вірусу Хендра, вірусу Марбург, вірусу Ебола і, в першу чергу, коронавірусів. Крім кажанів і людей, коронавіруси можуть інфікувати широкий спектр домашніх і диких тварин, включаючи свиней, велику рогату худобу, мишей, кішок, собак, курей, оленів і їжаків. Наше дослідження підкреслює чудове різноманітність коронавірусів кажанів», — зробили висновок вчені.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...