Вчені виявили джерело загадкових сигналів з космосу

Астрономи каліфорнійської радіообсерваторії Оуенс-Веллі в горах Сьєрра-Невада зафіксували новий швидкий радіосплеск (Fast Radio Bursts – FRB), точно встановивши місце його походження.

Як передає dialogs.org.ua, новий сигнал отримав позначення FRB 190523. Як встановили астрономи Калтеха спільно з вченими з обсерваторії Кека на Гаваях, спалах радіовипромінювання надійшов з галактики, розташованої на відстані 7,9 мільярда світлових років.

FRB (одиночний швидкий радіосплеск) – одне з найзагадковіших космічних явищ. В даний час вони були «спіймані» приблизно 80 разів. FRB є надінтенсивним сплеском радіохвиль довжиною в мілісекунди, джерело яких знаходиться поза межами нашої галактики. Причини виникнення цих сплесків до нинішнього часу залишаються невідомими. Точне встановлення місця, звідки йдуть космічні сигнали, допоможе зрозуміти їх природу і причини, за якими вони транслюються в простір, впевнені вчені.

Спіймати FRB неймовірно складно: для отримання нинішніх результатів фахівцям знадобилося з’єднати десять телескопів діаметром 4,5 м. Встановити джерело FRB вдавалося лише кілька разів: в 2014 та 2017 роках астрофізики зафіксували радіосплески, що надходять з галактики, що знаходиться в 3 млрд світлових років від нашої планети. 27 червня австралійські вчені заявили, що вловили сигнал з джерела, що знаходиться в чотирьох млрд світлових років.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Load...
Загрузка...