Вчені створили матеріал, який неможливо розрізати

Дослідники з університету Дарема у Великобританії і німецького інституту Фраунгофера створили матеріал «Протей», який неможливо розрізати.

Опис розробки опублікував науковий журнал Scientific Reports. При спробі розпиляти матеріал він випускає хвилі, що руйнують леза пил або ножів. Особливості такого матеріалу пояснюються його внутрішньою структурою. Він складається з керамічних сфер, які знаходяться всередині структури з сот алюмінію. У зв’язку з цим дрилі можуть прорізатися через верхні шари, однак починають затуплюватися при досягненні керамічних сфер.

Потім дрібні частинки керамічної пилу заповнюють проміжки в металевій структурі, через що різати матеріал стає важче, а швидкість тільки підсилює ефект. Відзначається, що матеріал показав свою ефективність проти водяних ризиків високого тиску. Сферична форма керамічних елементів розширює водяний струмінь і «притупляє» навіть таке «лезо».

«Протей» має щільність в 15 відсотків від щільності стали. Як вважають вчені, матеріал можна буде використовувати для легковагової броні,  велосипедних замків і захисного одягу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...