Вчені розкрили таємницю гігантських безкисневих «зон смерті»

Аналіз відкладень на дні Берингової моря за останні 1,2 мільйона років, проведений вченими з Каліфорнійського університету, виявив зв’язок між потеплінням клімату і появою «зон смерті» зі зниженим вмістом кисню в північній частині Тихого океану.

Дослідження опубліковане в науковому журналі Science Advances.

«Нам було важливо зрозуміти, наскільки зміна клімату впливає на утворення безкисневих мертвих зон, які руйнують екосистему і знищують джерела їжі для морських мешканців», — пояснив один з авторів роботи Карл Кнудсон.

Повідомляється, що група дослідників знайшла свідчення формувань «мертвих зон» в минулому завдяки вивченню шарів відкладень в керна, пробурених в морському дні.

Протягом часу осадові породи накопичуються і відкладаються на морському дні. Організми, що мешкають в цих відкладеннях, порушують їх структуру, але в місцях утворення безкисневих зон структура збережена, так як всі організми були вбиті, уточнили вчені.

Також у науковій роботі відзначили, що для появи таких зон необов’язково потрібен процес танення льодовиків, досить теплого міжльодовикового періоду, як той, в якому ми живемо зараз.

У майбутньому дослідженні група вчених планує з’ясувати кордону і масштаби поширення «мертвих зон» в Тихому океані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...