Вчені повністю розшифрували ген таємничого гігантського кальмара

Мало що відомо про таємничих гігантських кальмарів, істот, яких вперше було знято на плівку в 2005 році.

Тепер дослідники розшифрували геном гігантського головоногого молюска, сподіваючись розгадати більше секретів про легендарного кальмарів. Дослідження, опубліковане в Giga Science, зазначає, що гігантський кальмар має величезний геномом з приблизно 2,7 мільярдами пар основ ДНК. Для порівняння, у людей 3 мільярди пар основ ДНК.

Керолайн Альбертин, один із співавторів дослідження, виявила, що гени розвитку Hox і Wnt, які спостерігаються майже у всіх тварин, також присутні в геномі гігантського кальмара, тобто його величезний розмір не був викликаний дуплікацією всього генома.

«З точки зору генів, ми виявили, що гігантський кальмар дуже схожий на інших тварин, — сказала Альбертин в заяві. — Це означає, що ми можемо вивчати цих дійсно дивних тварин, щоб дізнатися більше про себе».

Дослідники також виявили понад 100 генів сімейства протокадгеринів, які «зазвичай не зустрічаються в достатку у безхребетних», в геномі гігантського кальмара.

«Протокадгерини, як вважають, важливі для правильної організації складного мозку», — додала вона.

«Вони вважалися інновацією хребетних, тому ми були дуже здивовані, коли виявили понад 100 з них в геномі восьминога (в 2015 році). Вони створюють складний мозок. І ми виявили таке ж збільшення кількості протокадгеринів в гігантських кальмарів».

«Геном — це перший крок до відповіді на багато питань про біологію цих дуже дивних тварин», — зазначила Альбертин, включаючи такі особливості, як найбільший мозок серед безхребетних, їх поведінку і здатність миттєво маскувати себе.

Вона також сказала, що головоногі молюски, як вважають, розвивалися незалежно від хребетних, незважаючи на наявність безлічі складних особливостей. «Порівнюючи їх геноми, ми можемо запитати: «Головоногі і хребетні побудовані однаково чи інакше?».

«Наявність цього гігантського генома є важливим вузлом, що допомагає нам зрозуміти, що робить головоногих молюсків, — зробила висновок вона. — І це також може допомогти нам зрозуміти, як виникають нові гени в еволюції і розвитку».

За даними Смітсонівського інституту, найбільший з коли-небудь зареєстрованих гігантських кальмарів був 13 метрів в довжину і важив майже тонну.

У червні 2019 року NOAA вперше побачила гігантського кальмара в водах США, відео біологи назвали «найдивовижнішим». Гігантський головоногий був помічений в 160,93 км на південний схід від Нового Орлеана.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...