Вчені наполягають, що видобувати водень в Україні потрібно починати вже зараз

Щоб досягти 70% поновлюваних джерел енергії до 2050 року, як значиться в Концепції «зеленого» енергетичного переходу, потрібно приділити увагу видобутку водню.

І добувати чистий водень треба з надр України, заявив Степан Кудря, експерт по ПДЕ. Тим більше, що водень вже знайшли в Рівненській області. Український вчений, фахівець з поновлюваних джерел енергії Степан Кудря вважає, що Україні слід вивчати всі можливості потенціалу відновлюваної енергетики нашої країни.

Про це він сказав в інтерв’ю Kosatka.Media, відповідаючи на питання — можливо добувати чистий водень із землі в Україні, як заявили вчені Відділення наук про Землю НАНУ?

«Це не погано. У Малі є такі свердловини. Потрібно бурити, але це буде не дешево. Хоча кілометр свердловини коштує близько $ 1 млн, цим теж треба займатися», — сказав професор Кудря. Він зазначив, що якщо з’ясується, що водень є, можна підключати відразу в магістралі. «Навіть якщо він не буде такий чистий, як потрібно для паливних елементів, то його можна буде спалювати в котлах, або доочищувати і  заправляти автомобілі. І нам потрібно в цьому напрямку працювати», — зазначив Кудря.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...