Вчені ідентифікували золотий злиток, знайдений в Мексиці в 1981 році

У Мексиці вчені ідентифікували золотий злиток вагою 1,93 кг, знайдений в парку Мехіко в 1981 році. Він виявився частиною скарбів легендарного правителя ацтеків — Монтесуми.

Звіт про дослідження опублікований в інформаційному бюлетені Мексиканської національного інституту антропології (INAH), а коротко про відкриття розповідає Phys.org.

Гігантський золотий зливок 1,93 кг був знайдений 39 років тому будівельниками, які проводили земляні роботи в одному з парків Мехіко. Знахідка була зроблена в центрі столиці. Багато років походження цього злитка залишалося таємницею.

Лише в минулому році за допомогою рентгенівської установки вперше було проведено ретельне дослідження, яке підтвердило давню здогадку: злиток був частиною скарбів легендарного правителя ацтеків — Монтесуми. Здогад підтвердив і проведений вченими хімічний аналіз. Було встановлено, що злиток був вкрадений конкістадорами Ернана Кортеса, який прибув із загоном воїнів на територію сучасної Мексики в 1519 році і фактично знищив держава ацтеків.

На думку дослідників, злиток був вкрадений солдатами Кортеса при їх тимчасовому відступі з Теночтітлана, столиці стародавньої держави, в 1520 році. В історію ця подія увійшла під назвою «Ніч печалі».
Кортес захопив головне місто ацтеків в листопаді 1519 року. Він взяв у заручники правителя Монтесуму II і захопив його скарби. «Ніч печалі» видалася на 30 червня 1520 року.

Сам Кортес тоді був відсутній в місті, так як виступив зі своїм невеликим загоном назустріч іншому іспанському загону, посланого іспанським губернатором Куби «покарати» його. Гарнізоном командував лейтенант Педро де Альварадо. Він побоювався повстання і наказав стратити священиків і вельмож. Але саме це і розгнівало ацтеків. За одну ніч вони вигнали іспанських загарбників зі своєї столиці. Однак конкістадори бігли не з порожніми руками. З собою вони забрали всі награбовані скарби ацтеків, які тільки змогли забрати.

Дослідження показало, що виявлений 39 років тому злиток був частиною цих скарбів. Можливо, іспанці просто втратили його під час втечі. До речі, цей злиток був знайдений на глибині близько 4,5 метра. На сьогоднішній день він є єдиним артефактом, який доводить реальність історії про «Ночі печалі».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...