В Україні підвищено пенсійний стаж

Тепер, щоб вийти на заслужену пенсію, потрібно відпрацювати не менше 26 років.

Тим громадянам, кому не вистачає стажу, будуть платити мінімалку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук, пише портал Finance.ua

З жовтня цього року вимоги до наявності стажу будуть підвищуватися щорічно — до тих пір, поки у всіх, хто виходить на пенсію, він не досягне 35 років. Виключення робляться тільки для тих громадян, хто працював у шкідливих умовах.

Законодавством також передбачено призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій у 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років.

Для того, щоб отримувати виплати і підтвердити свій пенсійний стаж, пенсіонеру знадобиться: трудова книжка (а на підставі її записів та інших документів — довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з держархівів.

У 2017 році в Україні була прийнята пенсійна реформа. Вона «осучаснила» виплати нинішнім пенсіонерам, але різко підняла необхідний страховий стаж з 15 до 25 років. З 2028 року для отримання пенсії в 60 років необхідно буде мати 35 років стажу. Якщо він буде в проміжку між 25 і 35 роками, то на пенсію людина вийде в 63. А між 15 і 25 — в 65 років. При стажі менше 15 років можна буде розраховувати лише на соцдопомогу, яка буде не більше прожиткового мінімуму.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...