В Україні дитячі будинки перестануть приймати дітей безкоштовно

Влаштування дітей у будинок дитини припиниться в Україні вже з цього року. Такий черговий етап процесу реформування дитбудинків.

З 2020 року скористатися такою процедурою можна буде тільки за гроші. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, передає прес-служба Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

«З 2020 року дітей не влаштовуватимуть в будинку дитини, а держава і суспільство буде здійснювати всі заходи, щоб зберегти можливість проживання і виховання дитини з рідними батьками, а також допомагати їм у складних життєвих обставинах», — сказав Коваль.

Заступник міністра додав, що лише у виняткових випадках буде розглядатися варіант направлення дітей в патронатну або прийомну сім’ю, а також сімейні будинки дитини.

Неповнолітні, які зараз живуть в будинках дитини, зможуть перебувати там до 2023 року. Після цього замість дитячих будинків будуть організовані паліативної-реабілітаційні центри, які будуть допомагати всім дітям, незалежно від їх соціального статусу і віку. Так, паліативної-реабілітаційні центри будуть займатися не тільки дітьми з особливими потребами, які проходять реабілітацію в центрах, а й допомагати дітям, які живуть у прийомних сім’ях.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...