В Африці виявлено останки стародавнього загадкового організму

Міжнародна група вчених виявила останки загадкових грибів віком 715-810 мільйонів років, що робить їх одними з найдавніших скам’янілостей такого роду серед відомих. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники зібрали викопні останки в Демократичній Республіці Конго. Усередині зразка породи були виявлені п’ять ділянок скам’янілого міцелію, які були проаналізовані за допомогою спектроскопії синхротронного випромінювання, флуоресцентної та електронної мікроскопії.

Виявилося, що міцелій містив хітин, що міститься в клітинних стінках грибів. Уже 500 мільйонів років тому перші рослини перебували в симбіотичних взаєминах з грибами. Це підтверджується тим, що скам’янілості виявлені на околиці стародавніх водно-болотних угідь, наприклад, озера чи лагуни.

За словами вчених, присутність грибів у перехідній середовищі між водою і землею вказує на те, що ці організми стали важливими партнерами рослин, які почали колонізувати сушу. Відомо, що метод молекулярного годинника, заснований на аналізі ДНК різних видів грибів, показує, що перші організми з цього царства живої природи з’явилися близько одного мільярда років тому. Однак найстаріші скам’янілості грибів датуються не раніше 500-600 мільйонами років тому. Ця невідповідність змушує дослідників шукати більш древні викопні останки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...