Уламки ступені китайської ракети CZ-5B впали в Індійський океан

Відпрацьована ступінь ракети-носія Long March-5B ( «Чанчжен-5Б», CZ-5B), яка вивела на орбіту модуль китайської станції, в неділю увійшла в атмосферу Землі над Індійським океаном, велика частина уламків згоріла.

Про це йдеться в заяві програми космічних пілотованих польотів КНР.

«9 травня о 10:24 уламки другого ступеня ракети-носія» Чанчжен-5Б «увійшли в атмосферу Землі. Зона приземлення розташована в районі 72.47 ° східної довготи, 2.65 ° північної широти. Переважна більшість уламків згоріло в процесі входу в атмосферу», — йдеться в документі.

29 квітня Китайське національне космічне управління за допомогою носія «Чанчжен-5Б» вивело на орбіту головний модуль космічної станції країни. Запуск був оголошений успішним.

У свою чергу Космічне командування ВС США повідомило, що другий ступінь ракети увійшла в атмосферу «над Аравійським півостровом приблизно о 22:15 за часом східного узбережжя, 8 травня» (5:15 мск, 9 травня). Як відзначили в прес-службі, уламки «впали в районі Індійського океану на північ від Мальдівських островів».

Як заявив раніше в інтерв’ю телеканалу CNN представник Пентагону Майк Ховард, ВС США стежать за переміщенням уламків ракети. Він також зазначив, що ризики падіння CZ-5B на об’єкти, що знаходяться на Землі, «не можна повністю виключити».

6 травня глава Пентагону Ллойд Остін заявив про те, що китайська ракета впаде в безпечному місці, і США не планують збивати її.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...