Українцям готують «податок на Facebook»

YouTube і Facebook в Україні хочуть обкласти податком.

Про це йдеться в законопроекті № 2634, зареєстрованому у Верховній Раді, пише rbc.ua. Також пропонується обкласти податком інші соцмережі — Instagram, Twitter, а також міжнародні компанії — Google, Apple і Netflix, що надають користувачам відеоконтент. Як це нововведення відіб’ється на українцях — в матеріалі Styler.

Йдеться про 20% податок на додану вартість (ПДВ) на послуги компаній-нерезидентів України. Таким чином автори законопроекту хочуть створити більш конкурентне середовище для українських компаній, що працюють з подібним контентом.

Але експерти висловлюють іншу думку. За словами Олександра Колтунова, керуючого партнера компанії, що працює в IT-сфері, такий крок створить додаткове навантаження на українські компанії, які просувають себе через рекламу в соцмережах.

Що ж стосується світових гігантів, якщо вони і погодяться платити ПДВ в Україні, то його вартість закладуть в свої послуги. Відповідно, це плюс 20%, наприклад до музики чи ігор AppStore, послуг сайту бронювання Booking, а також до реклами в Facebook, YouTube або Google.

«Податок, який стягуватиметься з компанії у вигляді 20% ПДВ, ляже на клієнта. Тобто якщо раніше товар коштував 1 гривню, то тепер буде додаватися 20 копійок. При цьому я сумніваюся, що ФБ зі свого прибутку заплатить хоча б 1%, не кажучи вже про 20%», — говорить експерт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...