У США виявили спільну ознаку у осіб, які вчинили масовий розстріл людей

Фахівці з Медичної школи Стенфордського університету провели перший аналіз медичних даних фігурантів справ про масові вбивства в США і з’ясували, що переважна більшість злочинців мали психічні розлади, що не лікувалися, повідомляє Journal of Clinical Psychopharmacology.

Вчені виявили 115 осіб, які були ідентифіковані як вчинили масову стрілянину в США з 1982 по 2019 рік. У переважній більшості інцидентів злочинець помер або під час, або незабаром після злочину. Тому з усієї вибірки залишилися 35 випадків, коли нападник вижив і піддався кримінальному переслідуванню. По кожному з цих 35 випадків вчені опитали судових психіатрів і психологів, які обстежили злочинця після скоєння злочину. Це дозволило скласти уявлення про психічне здоров’я обвинуваченого.

За підсумками вивчення даних, 32 з 35 злочинців мали ознаки і симптоми захворювання головного мозку, які відповідають науковим діагностичних критеріїв клінічного психіатричного розладу. У 18 стрільців була шизофренія, у 10 — інші діагнози, включаючи біполярні розлади, маячний розлад, розлади особистості та розлади, викликані зловживанням наркотиків. У трьох випадках інформації було недостатньо для постановки діагнозу; в чотирьох випадках психіатричний діагноз не був встановлений.

З 28 нападників з психіатричним діагнозом «жоден з них не отримував медикаментозного чи іншого лікування до скоєння злочину», пишуть дослідники. Вони також з’ясували дані 20 стрільців, загиблих на місці злочину. Виявилося, у восьми нападників була шизофренія, у семи — інші діагнози, у п’яти діагнози були невідомі, і ніхто з них не отримував лікування.

«Психічні розлади, які спостерігаються у осіб, які вчинили масові розстріли, є серйозними захворюваннями мозку — вони так само потребують належної діагностики та лікування, як і хвороби серця або будь-яке інше захворювання. Нам необхідно зменшити стигматизацію, пов’язану з цими захворюваннями, щоб пацієнти могли отримувати відповідні й адекватні допомогу і ліки», — пояснила доктор Айра Д. Глік (Ira D. Glick), доктор медичних наук з Медичної школи Стенфордського університету.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...