У США невинного звільнили після 51 року у в’язниці

У США звільнений ув’язнений, який провів за ґратами більше 50 років за звинуваченням, побудованому на помилкових або сумнівних свідченнях.

Про це повідомляє газета The Philadelphia Inquirer.

Артур Джонсон (Arthur Johnson) звинувачувався у вбивстві, скоєному в 1970 році. За версією слідства, він вдарив загиблого ножем після того, як його подільник Гері Брейм (Gary Brame) вистрілив в того з вогнепальної зброї.

Джонсон стверджував, що невинний, його визнання сфабриковано, а підпис під ним поставлена ​​під тиском поліції. Брейм також підтверджував, що Джонсон не причетний до вбивства. У підсумку головним доказом його провини стали суперечливі свідчення 15-річного свідка, які той дав в ході 30-годинного допиту.

Брейма, який в момент вбивства був неповнолітнім, засудили до тюремного ув’язнення на термін від п’яти до 15 років. Джонсон, якому вже виповнилося 18 років, отримав довічний термін без права на дострокове звільнення. У 1979 році його перевели в одиночну камеру після невдалої спроби втечі.

У 2017 році правозахисна організація The Abolitionist Law Center домоглася припинення 37-річного одиночного ув’язнення Джонсона. Через чотири роки прокуратура округу Філадельфія і суд визнали, що в обвинувальному висновку містилися невірні або «вкрай підозрілі» твердження. Після цього був звільнений.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...