У Шотландії знайшли скарб віком у три тисячі років

У Шотландії археолог-любитель Маруіш Степьєн знайшов в полі за допомогою металошукача стародавні артефакти часів Бронзового століття, в тому числі повну кінську амуніцію, а також меч, якому близько трьох тисяч років.

Про це повідомляє газета Guardian.

«Я з самого початку відчував, що це повинно бути щось особливе. Я розумів, що прямо зараз відкрив для себе більшу частину історії Шотландії. Я був на сьомому небі від щастя», — заявив Маруіш Степьєн.

Він займався розкопками разом з друзями в кінці червня и натрапив на металеві предмети, що знаходяться на глибині півметра. Сигнал був настільки сильним, що він повідомив про знахідку фахівцям з організації Treasure Trove, створеної на базі Національного музею Шотландії.

Професійні археологи негайно приїхали і провели майже місяць, досліджуючи це місце. На цей час шотландець і його друзі розбили поряд з ними свій табір, так як хотіли брати участь в розкопках від початку і до кінця.

«Я такий радий, що земля відкрила мені те, що ховалося під нею більше трьох тисяч років», — підкреслив шукач скарбів.

В результаті вчені виявили меч, що знаходиться в піхвах і прикрашений ременями і пряжками, ковпаки з коліс древніх карет, а також залишки декоративної «підвіски-брязкальця», яка прикріплювалася до кінської збруї — першої із знайдених в Шотландії і третій в Великобританії.

Глава підрозділу Treasure Trove Емілі Фріман заявила: «Це знахідка загальнонаціонального значення, так як в Шотландії було розкопано мало скарбів часів Бронзового століття. Для нас це була прекрасна можливість відновити не тільки бронзові артефакти, а й органічні матеріали. Ще належить виконати велику роботу, щоб оцінити артефакти і зрозуміти, чому вони були тут закопані».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , ,

Загрузка...
Loading...