У Росії не виключили створення в Росії альтернативи SWIFT

Заступник голови МЗС РФ Олександр Панкін не виключив створення в Росії альтернативної SWIFT платіжної системи на новій технологічній основі.

«Беручи до уваги стрімкий розвиток цифрових валют і блокчейна, очевидно, що база для міжнародних розрахунків може бути сформована зовсім на новій технологічній основі», — зазначив він 5 квітня.

За словами Панкіна, розвиток альтернативних і просунутих SWIFT систем є не тільки реакцією на сформовану геополітичну ситуацію в світі, але і пов’язано з необхідністю модернізації методів здійснення платежів.

Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових каналів зв’язку (SWIFT) — міжнародна система передачі інформації та здійснення платежів.

12 березня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков оцінив можливість відключення РФ від системи SWIFT.

У грудні 2020 року агентство Reuters з посиланням на джерела писало, що адміністрація Джо Байдена, на той момент ще не вступив на посаду американського президента, мала намір розглянути кілька варіантів заходів проти Росії за її передбачувану участь в кібератаках на Сполучені Штати через програмне забезпечення фірми SolarWinds. Зазначалося, що однією з найжорсткіших заходів може стати відключення РФ від системи міжнародних розрахунків SWIFT.

При цьому восени 2019 року джерела видання Economic Times повідомили, що Росія, Китай і Індія ведуть роботу над створенням альтернативи міжбанківської системи SWIFT для спрощення торгівлі з країнами, щодо яких діють санкції США.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...