У Польщі українця примусили з’їсти червоно-чорний прапор

Колишній депутат Верховної ради України Олексій Журавко розповів про інцидент за участю його співвітчизника в Польщі, в ході якого його змусили з’їсти червоно-чорний прапор.

Про це він написав у своєму Facebook. Політик описав ситуацію, коли поляки побачили українські номери у автомобіля і пробили його колеса. «Дочекалися, коли господар машини підійде до неї, оточили його, змусили відкрити двері, сказали водієві витягнути чорно-червоний прапорець, взяти в руки, поставили водія на коліна і змусили його з’їсти цей прапорець»», — розповів він з посиланням на слова свого знайомого українця, що проживає в Польщі.

За словами політика, водій авто з’їв прапорець і попросив вибачення російською мовою, хоча номера машини були львівськими. Друг Журавка визнає, що сам завжди говорить полякам, що приїхав з Росії або Білорусії, щоб не «вихопити по загривку».

Колишній депутат вважає, що цей випадок говорить про погіршення ставлення до українців у польському суспільстві.

У вересні Україна і Польща підписали лист про наміри щодо співпраці в сфері захисту прав громадян обох країн. За словами українського омбудсмена з прав людини Людмили Денисової, лист направлено на «уникнення ксенофобських настроїв» і захист трудових прав українських мігрантів в Польщі. Окремо Денисова вказала на дедалі частіші випадки нападу поляків на українських громадян, число яких за останні чотири роки зросла з 30 до 190 епізодів.

Один з останніх інцидентів, про які говорила Денисова, стався 21 вересня. У польському місті Жори група місцевих жителів побила студента, попередньо переконавшись в тому, що він українець. У повідомленні, опублікованому на сайті польської поліції, йдеться про те, що «зловмисники били українця навіть тоді, коли він втратив свідомість».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...