У метеориті вчені знайшли перший позаземний білок

У метеориті вчені знайшли перший позаземний білок

Фахівці вважають, що його можна розцінювати як те, що і за межами Сонячної системи цілком можуть існувати життєві форми.

Вся справа в тому, що в метеориті, який прибув на Землю з невідомих космічних далей, вчені вперше виявили позаземний білок. Це може стати свідченням того, що життя у Всесвіті, дійсно, є. Як мінімум, деякі її форми.

Метеорит впав на нашу планету 30 років тому. Однак, лише зараз за допомогою найсучасніших технологій вдалося детальне вивчення його особливостей.

Фахівці стверджують, що їхнє відкриття може виступити в якості справжнісінького ключа для того, щоб розробити нову техніку з аналізу існування життєвих форм, що знаходяться поза нашою Сонячною системою.

Раніше, вчені вже змогли ідентифікувати різні елементи, що знаходяться в прибульців з космосу, яких що ніколи раніше не виявляли на Землі. Однак, наявність білка на метеориті було виявлено вперше.

Науковий світ вже вкрай зацікавився даними відкриттям. Нова наукова робота ще не отримала свою остаточну рецензію, але переважна більшість експертів вважають, що їй має бути приділено найпильнішу увагу.

Відомо, що саме метеорити принесли з собою безліч будівельних блоків, які увійшли до складу Землі. Тут досить згадати про ціанід. Він був прибульцем з космосу. Після цього, дана речовина мала істотну роль в тому, як на нашій планеті почали утворюватися життєво важливі молекули.

Однак, прийшов час для того, щоб піддати новим дослідженням метеорити. Сучасна техніка дає для цього можливості, якими раніше наука просто не мала.

Найперше дослідження і принесло абсолютно несподіваний результат. У космічному мандрівнику, виявленому в Алжирі в 1990 році, був знайдений білок. Для цього довелося вдатися до спектрометрії. Учені не заперечують, що сам по собі цей білок не може виступати в якості абсолютного докази того, що інопланетне життя існує. Однак, його виявлення вселяє надію дослідникам космосу.

Фахівці змогли не тільки ідентифікувати виявлену амінокислоту. Вони з’ясували її зв’язку з іншими елементами. Такими, як залізо або літій.

Для цього потрібно було створити комп’ютерної моделі. Вони і допомогла встановити, що гліцин не був ізольованим елементом, а був частиною білка.

Новому неземному білку вже дали назву гемолітин. За своєю структурою він дуже схожий на земного «побратима».

У той же самий час, як запевняють науковці, його формування могло статися 4,5 мільярда років тому в прото-сонячному .диску.

У будь-якому випадку, дослідники космосу отримали надію на те, що людство в крижаному Всесвіті не самотнє.

Поділитись