У Лукашенка з’явилася безстрашна суперниця — «Сталева бабуся»

Мешканка Білорусі Ніна Багінська, що стала одним із символів білоруських протестів, привернула увагу преси по всьому світу.

Як пише фінське видання MTV Uutiset, ЗМІ прозвали її «білоруською сталевий бабусею». Видання зазначає, що виступи 73-річної Багінської проти влади тривають більше 30 років, але міжнародну популярність вона отримала в 2020 році, коли спірні вибори в Білорусі привернули увагу всього світу.

Багінська, як і інші учасники протесту, приходить на мітинги з біло-червоно-білим прапором, а одна з її фішок — спроби розкрити особи бійців ОМОНу і перешкодити затримань. Кілька тижнів тому вона спробувала зупинити машину, в якій везли затриманих жінок, і зірвала з одного балаклаву. Люди на вулиці аплодували і кричали: «Ніна, Ніна!».

«Фотографії з нею стали знаковими: маленька сива жінка, поодинці йде проти великих поліцейських. І суворо їх лає», — пояснила автор фінської книги «Чудові жінки, що увійшли в історію» Марія Петтерсон.

Своїм кумиром Багінська називає Спартака — гладіатора, який вів рабів до свободи. Вона обіцяє, що не перестане боротися, поки Білорусь не стане вільною.

Багінську, що бере участь в акціях протесту з 1988 року, помітили в усьому світі після публікації відео її зустрічі з ОМОНом влітку 2020 го. На тому ролику маленька жінка проходить повз силовиків з прапором в руках і словами «Я гуляю».
В кінці вересня фотосесію з Багінською опублікував італійський Vogue.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...