У Харкові помер останній Герой Радянського Союзу

У Харкові на 99 році життя помер генерал-майор авіації Михайло Карпєєв.

Михайло Карпєєв був Почесним громадянином Харкова і останнім Героєм Радянського Союзу, які проживають в цьому місті.

Майбутній герой народився в селі Якимове чуваського автономного округу. У 1940 році він закінчив десять класів школи № 4 і аероклуб в Чебоксарах. У жовтні того ж року його призвали на службу.

У серпні 1941 року прискореним курсом він закінчив Свердловську військову авіаційну школу пілотів і відправився на фронт.

Він здійснив понад 300 бойових вильотів, з них 100 на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 — на розвідку і 110 — для зв’язку з партизанами.

Він брав участь у визволенні Харкова. У неповних 23 роки отримав звання Героя Радянського Союзу.

Після війни Карпєєв викладав в Качинському авіаційному училищі, Ворошиловградському вищому військовому училищі, Харківському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, пізніше — працював інженером на Харківському тракторному заводі.

Михайло Карпєєв також був нагороджений орденом Леніна, медаллю «Золота зірка», двома орденами Червоного Прапора, двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Олександра Невського, орденом Богдана Хмельницького, орденом «За службу Батьківщині в Збройних Силах» і майже 30 медалями.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...