У Флориді на пляжі знайшли срібні монети

Житель Флориди знайшов на одному з місцевих пляжів 22 іспанські срібні монети початку XVIII століття.

Про це повідомив телеканал CBS, за даними якого знахідка є частиною вантажу, відправленого на 12 галеон з колоній Нового Світу в Іспанію 31 липня 1715 року. 11 з цих судів затонули в результаті шторму біля берегів Флориди.

43-річний Джон Мартінес розповів телеканалу, що вже майже 25 років захоплюється пошуками скарбів. За цей час, за його словами, він знайшов також золоті монети вартістю в $ 6,5 млн. У цілому ж свою колекцію Мартінес оцінює в $ 15 млн.

Що стосується виявлення іспанських монет, то, за словами шукача скарбів, підводна течія і сильні хвилі викинули частину затонулого вантажу на берег, де ці предмети багато років перебували під товстим шаром піску. Раніше тут були виявлені також пряжки ременів, шматки фарфорового посуду, запонки і столові прибори.

Мартінес оцінив знайдений скарб в $ 7 тис. На CBS вважають, що кожна срібна монета може коштувати до $ 2 тис. За словами шукача скарбів, він не має наміру продавати або полірувати монети, а поповнить ними свою колекцію. «Ми не прагнемо нажитися. Ми просто збираємо шматочки історії. Це здорово. Це моя пристрасть. За відчуттями це схоже з полюванням, яку я люблю», — заявив Мартінес.

Закони Флориди вимагають отримання дозволу на пошуки коштовностей під водою, але фактично ніяк не обмежують шукачів скарбів на суші.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...