У Чехії білорусу світить 15 років за участь в окупації Донбасу

У справі білоруса Олексія Фадєєва, якого судять в Празі за участь в бойових діях на Донбасі, державний прокурор запросив винести вирок у вигляді 15 років позбавлення волі і депортацію з Чехії.

Про це повідомляє Чеське телебачення.

Прокурор стверджує, що Фадєєв неодноразово їздив в Україну з жовтня 2014 року по травень 2016 року, де приєднався до конфлікту «з наміром активно підтримувати сепаратистські угруповання на сході, які прагнуть відокремитися від України і створити окрему державну одиницю, так звану Донецьку народну республіку» .

В обвинувальному акті зазначається, що Фадєєв мав зброю і виконував різні військові завдання в рядах так званої «Республіканської гвардії Донецької народної республіки». Крім патрулювання, обвинувачений брав активну участь в боях проти українських військ, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України.

За звинуваченням, яке йому пред’являють, — тероризм — Фадєєву загрожує від 12 до 20 років ув’язнення.

Сам білорус, довгий час живе в Празі, повністю заперечує свою провину, він стверджує, що «хотів допомогти людям захиститися від так званих українських фашистів і не брав активної участі в боях». У липні, коли процес починався, він заявляв, що не брав безпосередньої участі в боях, а тільки в таких заходах, як патрулювання. За його словами, він стріляв зі зброї, отриманої від сепаратистів, тільки в навчальному центрі в тирі. Він також говорив, що не знав, що так звана Донецька Народна Республіка була проголошена з порушенням Конституції України, і, що український парламент вважає так звану ДНР терористичним угрупуванням.

Зараз 40-річний чоловік перебуває у в’язниці за інший насильницький злочин.

Основний процес продовжиться в міському суді Праги сьогоді, коли Фадєєв виступить із заключною промовою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...