Співробітниця Google звинуватила компанію в дискримінації вагітних

Співробітниця Google звинуватила компанію в дискримінації вагітних

Співробітниця Google звинуватила компанію в дискримінації вагітних після того, як вона і її колега зіткнулися з упередженістю начальства.

Крім того, коли вона поскаржилася на керівника у відділ кадрів, та вирішила їй помститися і почала активно шукати заміну співробітниці. Лист з роз’ясненнями цієї неприємної історії миттєво став вірусним всередині Google, спровокувавши велику кількість коментарів зі словами підтримки і розповідями про інші подібні випадки.

Співробітниця Google опублікувала відкритий лист під назвою «Я не повернуся в Google після декрету, і ось чому: моя історія помсти і дискримінації в Google», яке стало вірусним серед співробітників компанії – його прочитали близько 10 тисяч «ґуґлерів».

Жінка, яка побажала залишитися анонімною, розповіла про те, як вона зіткнулася з утиском прав вагітних, коли керівником призначили п’ять інших співробітників. Менеджер проекту псочатку відпускати «недоречні коментарі» на адресу однієї з учасниць команди, припускаючи, що вона може бути вагітною і від цього «стала дуже емоційною». При цьому менеджер підкреслювала, що з вагітними дуже важко працювати.

Автор листа вирішила заступитися за свою підлеглу і поскаржилася на менеджера у відділ кадрів. Незабаром після цього відношення менеджера до неї різко змінилося – «я кілька місяців мирилася з агресивними листуванням і електронними листами, відхиленими проектами і ігноруванням при зустрічі».

Зрештою жінку перевели в інший відділ – тоді вона вже і сама була вагітна. Але там, за її словами, вона зіткнулася зі схожою дискримінацією. Її новий менеджер заявила, що не збирається давати їй керівну посаду, так як тоді її декрет негативним чином позначиться на роботі команди. Крім того, її не допускали на деякі зустрічі і конференції.

Під час вагітності у жінки виникло ускладнення, що загрожує життю плода. Вона попередила начальство, що піде в ранній декрет, щоб скоротити свої пересування і мати можливість звернутися за медичною допомогою, якщо вона буде потрібно. Тоді її менеджер натякнула в «злому листі», що після декрету вона навряд чи продовжить обіймати посаду керівника, і звинуватила співробітницю в поганій роботі.

Після ще однієї скарги їй повідомили про те, що не знайшли доказів дискримінації і списали її негативний досвід на «труднощі спілкування».

У коментарях до цієї заяви інші співробітники Google висловили свою підтримку постраждалої і звинуватили Google в створенні токсичною атмосфери на робочому місці.

У своєму офіційному коментарі представник Google Дженн Кайзер заявила про те, що політика компанії забороняє репресії щодо співробітників.

«Щоб переконатися, що жодна скарга буде пропущена, ми надаємо співробітникам кілька каналів для повідомлення про проблеми, в тому числі анонімних, і розслідуємо всі звинувачення в дискримінації», – заявила Кайзер.

Поділитись