SpaceX запустила на орбіту ракету Falcon 9 з 60 супутниками на борту

З урахуванням цих міні-супутників на орбіті в цілому буде вже 300 космічних апаратів Starlink.

Американська компанія SpaceX запустила важку ракету-носій Falcon 9 з 60 міні-супутниками для подальшого розгортання глобальної мережі інтернет-покриття Starlink. При цьому була загублена перша ступінь ракети, повідомляє Korrespondent.

Так, запуск двоступеневої ракети був здійснений з 40-го стартового комплексу на космодромі NASA на мисі Канаверал у Флориді. З урахуванням висновку нинішніх супутників орбітальне угруповання SpaceX буде складатися вже з 300 космічних апаратів системи Starlink.

Перша багаторазова ступінь ракети-носія Falcon 9 використовувалася вже в четвертий раз. Через 8 хвилин і 24 секунди після старту вона повинна була в автоматичному режимі здійснити м’яку посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані приблизно в 630 км від космодрому на мисі Канаверал. Однак цього разу ступінь впала в океан. На оприлюдненому відео з платформи видно, як поруч з нею з’являється дим.

Однак, незважаючи на невдачу з поверненням частини ракети-носія, Falcon 9 успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників Starlink. Тепер орбітальне угруповання SpaceX складається вже з 300 космічних апаратів і є найбільшою в світі. В даний час компанія Ілона Маска є найбільшим супутниковим оператором в світі.

Вперше група супутників Starlink буде виведена на еліптичну орбіту висотою від 212 до 386 км. Після перевірки інженерами SpaceX їх працездатності, супутники з використанням власних іонних двигунів піднімуться на штатну орбіту висотою 550 км. Всі попередні супутники Starlink виводилися на кругову орбіту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...