Швеція запускає другу фазу тестування цифрової крони з зовнішніми учасниками

Швеція вже зробила кілька кроків по створенню власної цифрової валюти центрального банку (CBDC) — електронної крони.

Зараз центральний банк країни Sveriges Riksbank завершує тестування в змодельованої середовищі.

В ході випробувань цифровий крони регулятор виявив кілька проблем при обробці транзакцій. Проблеми були усунені, і тепер ЦБ Швеції анонсував другу фазу тестування токена.

«Пілотний проект e-krona переходить до співпраці із зовнішніми учасниками в тестовому середовищі», — заявили в Riksbank.

Як уточнює агентство Reuters, до другого етапу випробувань регулятор приверне мережу шведських банків. Кредитні організації отримають доступ до CBDC і зможуть використовувати цей інструмент при здійсненні внутрішніх операцій.

У прес-службі Центробанку королівства підкреслили, що цифрова крона стане першим в світі електронним інструментом для оплати товарів і послуг, доступний для широкого загалу.

«Для Handelsbanken проект означає можливість брати участь в тому, що, можливо, стане першими цифровими грошима, випущеними центральним банком, які стануть загальнодоступними», — відзначили в банку.

У січні в Riksbank повідомили, що його експериментальна версія e-krona використовує технологію розподіленого реєстру Corda від R3. Після майже року вивчення і розробки CBDC Швеція завершила початкову частину пілотного проекту.

CBDC були гарячою темою майже протягом усього 2020 року. В значній мірі лідирує Китай зі своїм цифровим юанем, хоча минулої осені в авангард вибилися Багами, випустивши свій CBDC під назвою Sand Dollar.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...