Розкрито справжнє походження вірусу SARS-CoV-2

Група китайських вчених виявила, що незвичайні мутації, характерні для коронавірусу SARS-CoV-2, зустрічаються в іншому недавно ідентифікованому вірусі, виділеного з диких кажанів.

Це відкриття спростовує міф, що збудник COVID-19 міг бути створений в лабораторних умовах. Результати наукової роботи, яка розкриває справжнє походження коронавірусу, опубліковані в журналі Current Biology.

Коронавірус RmYN02 був виявлений серед 227 зразків, зібраних в китайській провінції Юньнань в період з травня по жовтень 2019 року. Виявилося, що деякі ділянки РНК-геному RmYN02 майже ідентичні SARS-CoV-2. Наприклад, в кодує білки області 1ab РНК обох вірусів схожі на 97,2 відсотка. При цьому в тій частині геному, що кодує домен, зв’язується з людським рецептором ACE2, схожості не виявлено. Це означає, що RmYN02 не здатний заражати клітини людини на відміну від SARS-CoV-2.

Ключову схожість між двома вірусами полягає в тому, що обидва мають амінокислотні вставки в місці з’єднання двох субодиниць S1 і S2 білка, який відповідає за проникнення патогену в клітку-господаря. Ці мутації вважалися унікальною особливістю SARS-CoV-2 і були присутні в усіх геномах Уханьского коронавірусу. Оскільки ці мутації незвичайні, деякі фахівці припускали, що вони можуть свідчити про лабораторне походження вірусу.

Однак вставки у RmYN02 відрізняються від таких у SARS-CoV-2, що вказує на їх незалежне походження. Так як RmYN02 зустрічається тільки в дикій природі, це спростовує припущення про те, що інсерції Уханьского коронавірусу можуть бути результатом генетичних маніпуляцій.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...