Росія почала виробництво важких ударних БПЛА зі стелс-технологією

Росія почала виробництво важких ударних БПЛА зі стелс-технологією

Новосибірський авіазавод ім. Чкалова (НАЗ) будує ще три дослідні зразки важкого малопомітного ударного безпілотного літального апарату (БПЛА) С-70 «Мисливець», повідомило РІА Новини джерело в оборонно-промисловому комплексі Росії.

«НАЗ веде будівництво ще трьох досвідчених зразків БПЛА С-70 – другого, третього і четвертого. За планом вони повинні бути послідовно підключені до льотних випробувань протягом 2022-2023 років», – розповів співрозмовник агентства.

Він не уточнив ступінь збірки кожного зразка, однак зазначив, що в конструкцію другого апарату внесуть зміни з досвіду експлуатації першого «Мисливця», льотні випробування якого почалися в серпні 2019 року.

«Доробки будуть, зокрема, стосуватися систем бортового радіоелектронного обладнання та елементів конструкції планера», – продовжив співрозмовник агентства.

Також він додав, що третій і четвертий безпілотники «будуть фактично відповідати серійної версії «Мисливця».

В Об’єднаній авіабудівній корпорації відмовилися коментувати РІА Новини надану джерелом інформацію.

Як повідомляв раніше інше джерело агентства в оборонно-промисловому комплексі, серійні БПЛА оснастять двигунами АЛ-41Ф без форсажній камери. Ці силові установки будуть вписуватися в габарити фюзеляжу, і, відповідно, апарати отримають штатний плоске сопло для додаткового зниження їх теплової та радіолокаційної помітності.

Співрозмовник РІА Новини також відзначав, що важкий БПЛА С-70 стане багатофункціональною машиною з можливістю роботи за всіма типами як повітряних, так наземних цілей. У концепції бойового застосування «Мисливця» зроблена ставка на зниження помітності в усіх діапазонах, велику дальність польоту, застосування далекобійної високоточного озброєння і високу інтелектуалізацію борта.

З-70 «Мисливець» розроблений в ОКБ Сухого (входить в Об’єднану авіабудівну корпорацію держкорпорації «Ростех») і виконаний за аеродинамічною схемою «літаюче крило».

Згідно з даними відкритих джерел, довжина безпілотника становить 14 метрів, розмах крила – 19 метрів, злітна маса – 20 тонн.

Дозвукова максимальна швидкість польоту «Мисливця» – до 1000 кілометрів на годину. Апарат виконаний із застосуванням матеріалів, що знижують радіолокаційну помітність.

Перший політ новітнього безпілотника, як повідомляли в Міноборони, відбувся 3 серпня 2019 року. За даними джерел, перший зразок «Мисливця» вже почав застосовувати зброю на випробуваннях. Зокрема, апарат виконав польоти з функціональними імітаторами ракет класу «повітря-повітря», а також завдав бомбового удару по наземній мішені на полігоні Ашулук.

Поділитись