Популярний харчовий барвник E-171 вчені визнали небезпечним

Штучний барвник під маркуванням Е-171 або діоксид титану більше не вважається безпечним.

До такого висновку прийшли вчені з Європейського агентства з продовольчої безпеки (EFSA), повідомляється на сайті організації.

«Беручи до уваги всі доступні наукові дослідження і дані, група прийшла до висновку, що діоксид титану не може вважатися безпечним в якості харчової добавки», — пояснив голова експертної групи EFSA по харчовим добавкам і ароматизаторів Маджед Юнес.

Професор зазначив, що вчені не виключають генотоксичности добавки, тобто здатності ушкоджувати ДНК. Речовина може накопичуватися в клітинах і ставати причиною розвитку раку. Популярний барвник Е-171 використовується в харчовій промисловості, завдяки їй продукти набувають привабливий зовнішній вигляд, продовжується термін їх зберігання. Він також присутній в косметиці, фарбах і ліках.

Раніше були названі ознаки полуниці з шкідливими добавками. Відрізнити гарну ягоду від тих, які купувати не варто, можна по запаху і зовнішнього вигляду. Природно вирощена полуниця має виражений аромат і насичений смак, а не має запаху, але при цьому яскрава, швидше за все, містить барвники. Крім того, великі ягоди, ймовірно, росли з використанням гормонів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...