Помер відомий кат Пол Пота, який убив 14 тисяч осіб

Помер сумнозвісний кат камбоджійського лідера Пол Пота, відповідальний за 14 000 вбивств.

Командир червоних кхмерів Канг Кек Ієу (якого називали «товариш Дуч») помер у в’язниці, де відбував довічне ув’язнення, у віці 77 років.

Канг Кек Ієу був першим представником керівництва червоних кхмерів, який постав перед судом за свої діяння при режимі Пол Пота. Нагадаємо, камбоджійський диктатор звинувачувався як мінімум в 1,7 мільйона смертей. Неугодні були страчені на «полях смерті» в Кампучії з 1975 по 1979 рік.

Дуч помер в 00:52 в Госпіталі кхмерської-радянської дружби в Пномпені. Про це повідомив представник трибуналу червоних кхмерів Немає Феактра. Як зазначає Mirror, причини смерті не названі, проте останнім часом літній чоловік сильно хворів.

У 2010 році суд ООН визнав Дуча винним в масових вбивствах, тортурах і злочинах проти людяності в тюрмі Туол Сленг. Ця будівля — колишня середня школа Пномпеня — до сих пір є пам’ятником звірств, скоєних всередині.

Укладених Туол Сленг жорстоко катували, домагаючись від них зізнань у неіснуючих злочинах. Дуч наказував глушити їх крики. Гвардійцям було доручено «душити зрадників і контрреволюціонерів». У число останніх могли записати кого завгодно — від шкільних вчителів до дітей, вагітних жінок і «інтелігентів» в окулярах.

Товариш Дуч сам у минулому був учителем математики. Однак він з неймовірним цинізмом переобладнав власну школу в тюрму і гігантську камеру тортур.

У 2012 році поплічник Пол Пота був засуджений до довічного ув’язнення. До цього моменту Дуч вже прийняв християнство. Він покаявся в своїх злочинах і попросив вибачення у всіх своїх жертв і їх сімей.

Пол Пот — генеральний секретар ЦК Комуністичної партії Кампучії (1963-1981), лідер руху червоних кхмерів. Його правління супроводжувалося масовими репресіями і голодом. Всього в Кампучії, за різними оцінками, загинуло і було замучено від 1 до 3 мільйонів чоловік.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...