Помер програміст, який придумав команди Cut, Copy і Paste

У США у віці 74 років помер програміст і фахівець в сфері обчислювальних технологій Ларрі Теслер, творець команд про копіювання Cut (Ctrl + x), Copy (Ctrl + c) і Paste (Ctrl + v).

 Сумну новину підтвердила компанія Xerox, де він працював в 70-х роках, повідомляє Interfax.

Теслер народився в Бронксі в 1945 році, навчався в Стенфорді і прийшов в Кремнієву долину на початку 60-х, коли комп’ютери були мало кому доступні. Він почав спеціалізуватися на дизайні інтерфейсу, домагаючись, щоб комп’ютери ставали зручніше для користувача.

З 1973 по 1980 рік Теслер працював в Xerox Palo Alto Research Center (PARC). Придумана їм «копипасту» вперше була використана в 1973-1976 під час роботи над мовою програмування Smalltalk-76 в цьому центрі.

У 1979 році Теслера попросили провести екскурсію по Xerox PARC для Стіва Джобса і декількох інших співробітників Apple, які цікавилися роботою комп’ютера компанії, на якому вже були вікна, вкладки, іконки, спливаюче меню і інше. У презентацію увійшла, в тому числі демонстрація команд «Сut, Сopy and Рaste». Після цього Джобс переманив Теслера до себе в компанію.

В Apple Теслер пропрацював з 1980 по 1997 роки, дійшовши до посади віце-президента. Там він брав участь у роботі над низкою продуктів, серед яких кишеньковий персональний комп’ютер Newton MessagePad і ПК Lisa, попередник Macintosh. Після відходу з цієї компанії він запустив стартап в сфері освіти, недовго працював на Amazon і Yahoo, а в останні роки був консультантом-фрілансером.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...