Підраховано число всіх тиранозаврів, які населяли Землю 

Палеонтологи Каліфорнійського університету підрахували число тиранозаврів, які жили в крейдяний період, і отримали приблизне значення в 2,5 мільярда особин.

При цьому одноразово Землю населяли близько 20 тисяч дорослих хижаків. Раніше вважалося, що обчислити розмір популяції вимерлих доісторичних тварин неможливо. Результати опубліковані в журналі Science.

Оцінка заснована на законі Дамут, який пов’язує масу тіла виду з щільністю популяції тварин. Хоча при інших рівних взаємозв’язок дуже сильний, на популяцію можуть впливати і екологічні чинники, а також ніші, які займає вид. Наприклад, при однаковій масі тіла ягуарів і гієн, останні утворюють популяції з щільністю в 50 разів вище, ніж популяції котячих. Саме тому невизначеність для розміру популяції тиранозаврів склала два порядки.

Вчені припустили, що потреби в енергії для дорослої особини тиранозавра лежать посередині між левом і Комодський вараном. З підрахунку були виключені молоді тиранозаври, оскільки по харчової поведінки вони могли значно відрізнятися від більш зрілих хижаків, що володіють досить потужними щелепами, щоб роздавлювати кістки. Згідно з сучасними поглядами, статева зрілість у динозавра наступала в 15 років, середня маса досягала 5,2 тонни, а тривалість життя сягала приблизно 30 років. При цьому різке зростання маси тіла відбувається в період досягнення статевої зрілості. На зміну покоління йшло близько 19 років.

Вчені прийшли до висновку, що середня щільність популяції досягала близько однієї особини на сто квадратних кілометрів, а загальна площа ареалу проживання — 2,3 мільйона квадратних кілометрів. Всього прожило 127 тисяч поколінь тиранозаврів. Це дає приблизне уявлення про те, як добре зберігаються останки динозаврів і інших доісторичних тварин у вигляді скам’янілостей: на сьогоднішній день в світі знайдено менше ста тиранозаврів, при цьому від багатьох залишилася тільки одна кістка. Таким чином, на кожні 80 мільйонів особин припадає тільки одна — чиї кістки знаходять вчені. Залишається здогадуватися, скільки географічно спеціалізованих і нетривких видів тварин могли бути пропущені в літописі скам’янілостей.

Проте, дослідники підкреслюють, що невизначеність досить висока, і діапазон можливої ​​чисельності тиранозаврів, що жили в усьому крейдяному періоді, варіюється від 140 мільйонів до 42 мільярдів, а вся популяція, що жила в певний момент часу, могла досягати розміру від 1,3 тисячі до 328 тисяч особин.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...