Перша в світі термоядерна електростанція буде побудована в Великобританії

Зовсім недавно в графстві Оксфордшир (Англія) фірма AL_A, що належить архітектору Аманді Левете, розробила і побудувала прототип електростанції з термоядерним реактором.

Демонстраційна установка Fusion застосовується для того, щоб підтвердити енергетичної компанії General Fusion (Канада) життєздатність технології ядерного синтезу в вигляді безвуглецевого джерела енергії.

Співробітники A_LA сказали, що після завершення всіх випробувань в 2025 році з’явиться перша в світі електростанція такого типу. «Ми в захваті від спільної роботи з General Fusion і їх групою вчених над дизайном наочної установки Fusion. Ми дуже раді, що перша така установка з’явиться в Англії, — повідомили вони. — Це реальне заяву про впевненість в технологіях і науці і їх ролі в створенні нашого майбутнього. Ми очікуємо продовження нашої роботи з UKAEA і General Fusion».

Компанія A_LA випустила відео, де можна побачити, що виставкова установка термоядерного синтезу являє собою круглу будівлю з реактором, який оточений оглядового галереєю. У будівлі також є освітні простори і конференц-зали, які будуть відвідувати інвестори, вчені, політики і громадськість.

Технологія термоядерного синтезу буде застосовуватися для об’єднання атомів для виробництва тепла. Вона імітує спосіб, за допомогою якого зірки і Сонце генерують енергію. Цей процес відрізняється від діяльності звичайних атомних електростанцій, де атоми поділяються на 2 частини.

У вигляді палива демонстраційної установки потрібно водень. Її основними відходами є лише гелій. Станція наочно покаже безвуглецевої спосіб створення електроенергії. Якщо вона виявиться життєздатною, то може зіграти ключову роль в декарбонізації енергосистеми Англії, яка залежить в основному від спалювання викопного палива.

Ще однією перевагою застосування ядерного синтезу для виробництва електрики є те, що в підсумку буде створено малу кількість радіоактивних відходів (якщо порівнювати зі звичайними атомними електростанціями, належними на процес ділення). «Енергія термоядерного синтезу безпечна і має нульову ймовірність сценарію плавлення», — заявила General Fusion.

«Ядерний енергія володіє колосальним потенціалом у вигляді джерела вічної енергії з малим вмістом вуглецю. Нинішнє оголошення є реальним вотумом довіри до статусу Англії як наукової наддержави», — сказала Аманда Соллоуей, міністр науки. І все ж Міжнародне енергетичне агентство недавно повідомило, що досягнення нуля до 2050 року буде величезною проблемою, з якою людство коли-небудь стикався, і що більшість обіцянок влади майже не відповідають вимогам.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...