Палеонтологи виявили в печері “Таврида” скелети нових мешканців

Палеонтологи виявили в печері “Таврида” скелети нових мешканців

Кісткові залишки нових мешканців виявлені в кримській печері Таврида, в їх числі карликовий бобер і дикобраз, повідомив головний методист зоологічного музею Кримського федерального університету, палеонтолог Дмитро Старцев.

Карстова порожнина – печера довжиною близько 2 кілометрів – була виявлена ​​в Білогірському районі Криму в районі селища Зуя під час будівництва траси “Таврида” в 2018 році. Спелеологи Криму знайшли в печері останки стародавніх хижаків і інших тварин.

В печеру були організовані комплексні експедиції, до складу яких входили фахівці різних областей: спелеологи, палеонтологи, археологи, палеоботаніки, фахівці з радіоізотопному датування. Були взяті проби культур мікробіологами, зараз йде їх вивчення. Печера, на думку вчених, зберігалася запечатаній не менше мільйона років.

“Серед нових видів – кілька форм гризунів, від полівок і тушканчиків до карликового бобра і сліпиша. Найбільший гризун – дикобраз Hystrix refossa … Він, як і дрібніший дикобраз Виноградова, мешкав безпосередньо в печері і любив погризти кістки тварин, які затягували туди хижаки”, – наводить слова Старцева прес-служба вишу.

Крім того, за словами експерта, підтвердилося припущення, що в печері жили дві різні шаблезубі кішки.
“Це були великий, майже з лева, гомотерій і мегантереон, розміром з леопарда. Крім того, знайдені останки справжніх кішок: це були древня рись і поки не визначена кішка, що нагадує за статурою гепарда. Склад групи хижих поповнився представником сімейства куницевих. нами знайдені фрагменти скелета стародавнього тхора”, – додав Старцев.

Крім того, за його словами, поповнився список знайдених кісткових залишків птахів: два види сов, дрохви, стрепета, качки-мандаринки (зараз вона зустрічається в природі тільки на Далекому Сході). Також знайдена кістка сухопутної черепахи і дрібні кісточки жаб, змій і ящірок.

Карстова порожнина – печера довжиною близько 2 кілометрів – була виявлена ​​в Білогірському районі Криму в районі селища Зуя під час будівництва траси “Таврида” в 2018 році. Спелеологи Криму знайшли в печері останки стародавніх хижаків і інших тварин. В печеру були організовані комплексні експедиції, до складу яких входили фахівці різних областей: спелеологи, палеонтологи, археологи, палеоботаніки, фахівці з радіоізотопному датування. Були взяті проби культур, зараз йде їх вивчення. Печера, на думку вчених, зберігалася запечатаній не менше мільйона років.

Поділитись